Kiscicáink nagyon vidámak. + Videó
Kiscicáink tegnap és tegnapelőtt is nagyon vidámak és játékosok voltak.
Eddig még nem igényelték az ételt, semmit nem fogadtak el tőlem. Ez elsején megváltozott. Cicamama reggelizett és mindhárman odamentek enni. Két perc múlva úgy ettek, mintha már egy hete ezt gyakorolták volna. Azóta esznek rendesen.
Előzőleg már írtam, hogy Cicamama reggelente mindenféle zsákmánnyal tért haza és ezeket nem volt szabad behozni a lakásba. Ezt ő úgy tűnik meg is értette, amikor közösen ástuk el őket a kertben, mert utána nem hozott egy ilyen nagy állatot sem pár napig. Kicsit szomorú volt miatta.
Most viszont
Itt jött a nagy elhatározás:
Ha cicamama szeretné táplálni kiscicáit, mert az ösztöne ezt diktálja, akkor ezt meg kell neki engedni.
Ezért ki kell költözni nekik a lakásból. Ezenkívül az is a költözés mellett szól, hogy az utóbbi napokban nagyon aktívak. Még éjjel is felkelnek, birkóznak és hangoskodnak. Mindenhova fel csimpaszkodnak, leesnek, lehúzzák a terítőt, takarót.
Tehát költözés! Költözés napja: május 2. délután.
Van a melléképületben egy helyiség.
Évtizedek óta nem használjuk már a funkciója szerinti célra, sőt nagyon semmire sem.
Odatettem be nekik egy régi fotelt, rá egy puha plédet, mellé egy puffot, hogy ne csak egy helyen kelljen lenniük és az edényeiket melyeket használtak.
Fogtam a három cicakölyköt és kivittem őket, cicamama kíséretében.
Öt perc elteltével már vidáman játszottak rajta majd aludtak egy kicsit és később kijöttek, hogy az udvarban széjjel nézzenek.
Cecilia mama aggodalmaskodott egy darabig, mindenképpen szerette volna őket behívni a lakásba vissza, de szerencsére a kicsik nem akartak visszajönni.
Este mindegyik a fotelon összebújva aludt el. Ajtót nem csuktam be rájuk azért, hogy ki tudjanak menni éjszaka is, valamint majd vissza is.
Éjfél után két óra körül kinéztem rájuk, a három kölyök aludt, de cicamama nem volt velük. Valószínűleg elment vadászni, hogy friss meleg reggelit adjon a három csöppségnek.
Reggel hét óra körül néztem rájuk ismét. Sejtésem beigazolódott!
Ceci mama és két kis cica az udvaron játszott, de a harmadik cicát nem láttam a közelben.
Nézem a fotelon: Hát a harmadik kiscica egy éjjel begyűjtött zsákmányból reggelizett nagy boldogan.
Ez nem kis gyík volt ám! :))
Fél óra múlva, nagy játékba kezdtek az udvaron. Egész nap sokat játszottak, néha bementek az új, saját házukba, lefeküdtek a fotelre és mély álomba merültek.
Írta: Irina
Tetszett a cikk?
CicaVilága cikkajánló
Cicám bizony szépen kikerekedett!
Saját cicám, élethelyzetei
Március 24-én nagyon türelmetlen volt a cicám, főleg délután.
Egészség, boldogság és a cicák!
Kedvelt cicák, Cuki cicák
A macska simogatása vagy dorombolásának hallgatása csökkenti a stresszt, növeli az oxitocin és endorfin szintjét.
Cicáim két évesek lettek.
Saját cicám, története
Ez lesz az utolsó cikk róluk. Ne értse félre senki, a cicák jól vannak élik az életüket, , továbbra is a szabadban.
Sokat aludtunk ma és még mindig álmosak vagyunk. + Videó
Saját cicám, élethelyzetei
Délután aztán amikor már nagyon elfáradtunk kerestünk egy helyet aludni.
A Manul macska II. rész
Cica élet, Szabadban
Ezek az imádnivaló macskafélék szívesebben élnek akár 15 000 láb magasságban, és élvezik az ezzel járó hide ...
Kiscicáink nagyon vidámak. + Videó
Saját cicám, élethelyzetei
Cicamama tegnap és tegnapelőtt kis gyíkokat hozott be. Ezeket oda is adta a cicáknak.
Játékos a cicája?
Cica élet, Lakásban
Készítsen macskajátékokat maga: 5 egyszerű és olcsó ötlet
A macska vemhesség
Cica élet, Lakásban
Szinte elkerülhetetlen, hogy találkozzon nem ivartalanított kandúrral, ha kinti-benti macska.
Macska fogamzásgátló?
Cica élet, Lakásban
Az injekciók különösen alkalmasak olyan tenyésztők számára, akik csak ideiglenes fogamzásgátlást szeretnének ...